Ogrzewanie rurociągów ciepła technologicznego

cieplo technologiczne-74869d9c

Zabezpieczenie przed zamarzaniem rurociągów ciepła technologicznego.

Rurociągi ciepłej wody zasilające nagrzewnice central wentylacyjnych mimo tego, iż przepływa w nich woda o dość wysokiej temperaturze (75-90oC) są narażone na zamarzanie. Takie zjawisko może wystąpić w przypadku przestoju lub awarii układu cyrkulacji. W czasie dużych mrozów uszkodzeniu mogą ulec zarówno rurociągi jak i armatura na nich występująca.
Aby ustrzec się przed skutkami oddziaływania niskich temperatur i w konsekwencji awarii oraz kosztów związanych z naprawą uszkodzonych elementów instalacji, można zabezpieczyć rurociągi przed zamarzaniem kablami grzejnymi.

Dla tego typu instalacji polecane są kable grzejne samoregulujące, które są odporne na długotrwałe oddziaływanie wysokich temperatur np. SelfTec PRO TC lub  Heat Protektor.  Kable układane są wzdłuż rurociągów pod izolacją cieplną i mocowane do nich za pomocą taśmy poliestrowej.
Kable serii SelfTec PRO TC oraz Heat Protektor mogą być dostarczane na miejsce instalacji na szpulach i docinane na miejscu na odpowiednie odcinki. Kable konfekcjonowane są za pomocą dedykowanych zestawów przyłączeniowo zakończeniowych.

PAMIĘTAJ:

Jeśli na ogrzewanych rurociągach występują : zawory, pompy, podpory itp. armatura należy przewidzieć odpowiednie naddatki przewodu grzejnego. W przypadku gdy izolacja cieplna ogrzewanych rurociągów jest zabezpieczona  blachą należy w miejscach wyjścia przewodu zasilającego oraz czujnika temperatury zastosować przepusty zabezpieczające w/w przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Sterowanie

Zastosowanie odpowiedniego rodzaju sterowania pozwala na w pełni automatyczną i jednocześnie ekonomiczną pracę systemu grzejnego.Do sterowania pracą ogrzewania można stosować termostaty wyposażone w kabelkowe czujniki temperatury.  Możemy stosować termostaty przeznaczone do montażu w rozdzielnicach elektrycznych np. TDR 4022-PRO, ETN4 1999, ETI , lub termostaty w obudowach IP65 typu UTR, przeznaczone do montażu na elementach konstrukcyjnych lub na wspornikach bezpośrednio na ogrzewanych rurociągach.
Termostaty powinny współpracować z kabelkowymi czujnikami  odpornymi na działanie wysokiej temperatury. Czujniki umieszczone na rurociągach pod izolacją cieplną.

Zapewniamy bezpłatny dobór i wycenę systemu grzejnego.
Masz pytania lub wątpliwości  wyślij zapytanie na adres  : tom-el@tom-el.com.pl

Aby wysłać do nas zapytanie dotyczące zabezpieczenia rurociągu z wodą przed zamarzaniem pobierz  formularz,
zapisz go na swoim dysku, wypełnij i odeślij jako załącznik mailem na adres tom-el@tom-el.com.pl

pliki/tomel/img/Excel-icon.png FORMULARZ

? 2011 TOM-EL, Tel.:+48 695 85 42 45 | tom-el@tom-el.com.pl Agencja interaktywna Migomedia