Kurtyny powietrzne poziome

Kurtyny powietrzne

Obecnie wiele nowych obiektów handlowych oraz budynków biurowych wymaga stale otwartych drzwi wejściowych.
Wiąże się to z niepożądanym napływem zimnego lub ciepłego powietrza do wnętrza obiektu.

Aby zminimalizować to zjawisko i podnieść komfort pracy oraz ograniczyć koszty eksploatacji budynku można zastosować elektryczne kurtyny powietrzne.

Kurtyny zapewniają utrzymanie odpowiednich warunków klimatycznych w obiekcie, ułatwiają dostęp pracownikom i klientom do biur czy sklepów, podnoszą komfort pracy personelu oraz obniżają koszty chłodzenia i ogrzewania obiektu.

Szeroka gama kurtyn pozwala na instalowanie ich w pozycji poziomej oraz pionowej jak również umożliwia zabudowę kurtyn w sufitach podwieszanych. Kurtyny mogą być instalowane zarówno w przypadku drzwi otwieranych tradycyjnie jak i drzwi rozsuwanych oraz obrotowych.

Nowoczesne wzornictwo i szeroka gama kolorów umożliwia zastosowanie kurtyn w pomieszczeniach reprezentacyjnych.
Dzięki zastosowaniu dodatkowych izolacji akustycznych ograniczony został poziom hałasu emitowanego przez kurtyny powietrzne.

Szeroki wybór akcesoriów montażowych oraz sterujących umożliwia bezproblemowy montaż i obsługę tych urządzeń jak również pozwala na uzyskanie w pełni automatycznej pracy kurtyny powietrznej.  

Kurtyny powietrzne możemy podzielić w zależności od ich sposobu montażu na:

Kurtyny powietrzne dostępne są w wersjach:

  • z nagrzewnicą wodną
  • z nagrzewnicą elektryczną
  • bez nagrzewnicy, tak zwane "kurtyny zimne"

Bardzo ważną sprawą jest dobór odpowiedniego urządzenia w zależności od jego zastosowania. Odpowiedni dobór zapewni prawidłowe i ekonomiczne działanie kurtyny powietrznej.

kurtyny powietrzne

© 2019 TOM-EL, Tel.:+48 695 85 42 45 | tom-el@tom-el.com.pl Agencja interaktywna Migomedia