Kable grzejne samoregulujące Selftec PRO TC

Samoregulujący przewód grzejny SelfTec?PRO TC przeznaczony jest dostosowania w instalacjach przeciwoblodzeniowych:

  • rurociągów
  • zbiorników
  • utrzymania temperatury w procesach technologicznych

Kabel SelfTec?PRO TC doskonale sprawdza się do zabezpieczenia rurociągów ciepła technologicznego, centralnego ogrzewania przed zamarzaniem w czasie przerw w użytkowaniu. Przewód grzejny jest odporny na działanie wysokich temperatur zarówno podczas pracy jak i w stanie wyłączonym.

Przewód grzejny zbudowany jest z dwóch żył zasilających o przekroju 1,3mm2 pomiędzy którymi umieszczony jest usieciowany polimerowy rdzeń grzejny. Rdzeń grzejny pokryty jest warstwą izolacyjną, ekranem ochronnym oraz zewnętrzną izolacją odporną na promieniowanie UV oraz wilgoć. Polimerowy rdzeń grzejny charakteryzuje się zmienną mocą grzejna w zależności od temperatury otoczenia. Im niższa temperatura otoczenia tym większa moc kabla grzejnego. Wraz ze wzrostem temperatury obniża się  moc kabla grzejnego.

Zjawisko samoregulacji ułatwia montaż kabli i pozwala na ich krzyżowanie się i stykanie bez niebezpieczeństwa ich przegrzania.

Innowacyjna konstrukcja kabli grzejnych SelfTec?PRO TC pozwala na łatwy montaż, umożliwia cięcie i konfekcjonowanie kabli na miejscu montażu. Niewielkie wymiary i promień gięcia oraz jednostronne zasilanie ułatwiają montaż kabli.

okienko kable Selftec PRO-fc49216e
wykres SelfTec PRO TC-198412e6

? 2011 TOM-EL, Tel.:+48 695 85 42 45 | tom-el@tom-el.com.pl Agencja interaktywna Migomedia