Kable grzejne samoregulujące ELSR

Samoregulujące przewody grzejne serii ELSR przeznaczone są dostosowania w instalacjach przeciwoblodzeniowych:

  • rynien,
  • dachów,
  • ogrzewania rurociągów,
  • zbiorników
  • utrzymania temperatury w procesach technologicznych

Kable ELSRdoskonale sprawdzają się do zabezpieczenia rurociągów z wodą zimną przed zamarzaniem. Zewnętrza powłoka kabli grzejnych wykonana jest z termoplastycznego elastomeru TPE-O odpornego na promieniowanie UV.

Przewód grzejny zbudowany jest z dwóch żył zasilających o przekroju 1,23mm2 pomiędzy którymi umieszczony jest usieciowany polimerowy rdzeń grzejny. Rdzeń grzejny pokryty jest warstwą izolacyjną, ekranem ochronnym oraz zewnętrzną izolacją odporną na promieniowanie UV oraz wilgoć. Polimerowy rdzeń grzejny charakteryzuje się zmienną mocą grzejna w zależności od temperatury otoczenia. Im niższa temperatura otoczenia tym większa moc kabla grzejnego. Wraz ze wzrostem temperatury obniża się  moc kabla grzejnego.
Zjawisko samoregulacji ułatwia montaż kabli i pozwala na ich krzyżowanie się i stykanie bez niebezpieczeństwa ich przegrzania.

Innowacyjna konstrukcja kabli grzejnych ELSR pozwala na łatwy montaż, umożliwia cięcie i konfekcjonowanie kabli na miejscu montażu. Niewielkie wymiary i promień gięcia oraz jednostronne zasilanie ułatwiają montaż kabli. Zewnętrzna powłoka  odporna na promieniowanie UV oraz wilgoć zapewnia bezpieczne stosowania kabli w instalacjach ogrzewania rynien i dachów.

ELSR-d41e23bf
odwiedz-sklep
wykres ELSR-d662bdd4

? 2011 TOM-EL, Tel.:+48 695 85 42 45 | tom-el@tom-el.com.pl Agencja interaktywna Migomedia