Folie grzejne

Folie przeznaczone są do dogrzewania podłóg wykonanych z paneli podłogowych drewnianych (folie 60W/m2)
lub laminowanych (folie 80 W/m2) przy tzw. pływającej konstrukcji podłogi.

Folie grzejnecharakteryzują się niewielką grubością, zaledwie 0,4 mm, co sprawia, że system grzejny w żaden sposób nie podnosi poziomu podłogi. Montowane są na warstwie wygłuszającej (wyrównującej) bezpośrednio pod panelami podłogowymi.

Folie dostępne są w paskach szerokości 0,6m oraz 1m, w zależności od mocy grzejnej. Długość pojedynczego paska folii grzejnej waha się od 1 do 10m. Na zamówienie dostępne są inne długości folii grzejnych.

Comfort Folie występują w dwóch mocach 60W/m2 oraz 80W/m2. Folie o mocy 60W/m2 przeznaczone są do montażu pod panele drewniane natomiast folie o mocy 80W/m2 pod panele laminowane.

Pojedynczy zestaw foli grzejnej składa się z paska folii o określonej szerokości oraz długości zakończony 5 m przewodami zasilającymi.

Zasady doboru

Folie grzejne dobiera się  do wymiaru powierzchni wolnej od stałej zabudowy.

 • Dla podłóg wykonanych z paneli drewnianych stosuje się folie o mocy 60W/m2 i szerokości 60cm.
 • Dla podłóg wykończonych panelami laminowanymi przewidziane są folie o mocy 80W/m2 i szerokości 60 cm lub 100cm.

  Powierzchnie wolną przewidzianą do ogrzewania foliami dzielimy na pasy szerokości 60 cm lub 100cm i dobieramy odpowiedniej długości i mocy folię grzejną. Przewody zasilające od pojedynczych pasków foli grzejnych łączymy w puszce pośredniczącej lub w puszce termostatu.

  UWAGA:
  Foli grzejnych nie można instalować w łazienkach i innych pomieszczeniach wilgotnych!

  Polecane termostaty

  Do sterowania pracą folii grzejnych zaleca się stosowanie elektronicznych termostatówwyposażonych w czujnik temperatury podłogi. Rozwiązanie takie daje nam możliwość kontroli temperatury podłogi niezależnie od temperatury powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu.

  Jeśli dodatkowo zastosujemy termostat z możliwością programowania (OCD5 1999 lub TVT30), zyskujemy możliwość utrzymywania komfortowej temperatury tylko w określonych przez nas godzinach. W pozostałym czasie termostat obniży temperaturę do wartości ekonomicznej. Podnosi to znacznie komfort i ekonomikę  użytkowania systemu grzejnego.

  Zapewniamy bezpłatny dobór i wycenę systemu grzejnego.

  okienko-folie-c93b7a5d
  ce-ce-4a816ce6
  odwiedz-sklep

  Zalety folii grzejnych:

  • grubość 0,4 mm
  • prosty montaż
  • niewidoczny system grzejny
  • równomierny rozkład temperatury
  • prosta obsługa

  ? 2011 TOM-EL, Tel.:+48 695 85 42 45 | tom-el@tom-el.com.pl Agencja interaktywna Migomedia